ROLETY ZEWNĘTRZNE ZABEZPIECZAJĄCE

System rolet przeznaczony do stosowania na zewnątrz budynków. Roleta zwijana jest do
kasety aluminiowej czworokątnej bądź owalnej w różnych kolorach , umieszczonej na ścianie lub przymocowanej do okna. Funkcjonalne rozwiązanie przystosowane do każdego rodzaju stolarki okiennej, możliwość stosowania wielu rodzajów profili w szerokim zakresie wymiarów. Podstawowe grubości profili to: 37 mm,40 mm,52 mm.Sterowanie roletą może odbywać się ręcznie bądź za pomocą systemów elektrycznych. Planując budowę
nowoczesnego, bezpiecznego i energooszczędnego domu zdecydujecie się Państwo z
pewnością na dodatkowe zamknięcie otworów budynku w postaci rolet. Gotowe rolety
montuje się od zewnątrz przed oknem lub drzwiami. Rolety zewnętrzne chronią dodatkowo wnętrze Państwa domu przed niepożądanymi wpływami z zewnątrz – zimnem, hałasem, upałem, nadmiernym nasłonecznieniem, spojrzeniami ciekawskich i włamywaczami.
Bezpieczeństwo Państwa domu zależy w dużej mierze od tego jak trudno będzie się do niego włamać. Okna i drzwi są najbardziej narażone na ingerencję włamywacza. Zanim więc uda mu się sforsować okno lub drzwi najpierw będzie musiał uporać się z opuszczoną roletą, a to oznacza dodatkowy wysiłek i czas oraz hałas, dzięki któremu włamywacz może zostać zauważony przez osoby trzecie. Rolety ze sterowaniem ręcznym możemy wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenia takie jak:
– rygle automatyczne
– zasuwki ręczne
– zamki baskwilowe

Optymalnym zabezpieczeniem jest zastosowanie odpowiedniego profilu antywłamaniowego,
wzmocnionych prowadnic, silników elektrycznych oraz tzw. „wieszaków-blokad”, które
skutecznie uniemożliwiają podniesienie rolety z zewnątrz. Rolety zewnętrzne systemu Aluprof dzięki swemu estetycznemu wyglądowi są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu , jak i w obiekcie zabytkowym.